Idź do

Poznaj Polskie Parki Narodowe Bliżej

W ramach realizacji Projektu przeprowadzono promocję Projektu
POIS.02.04.00-00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki” i Polskich Parków Narodowych w mediach społecznościowych Parków Narodowych i Ministerstwa Klimatu i Środowiska. W ramach Promocji cyklicznie publikowano wpisy prezentujące produkty powstałe w ramach Projektu przybliżające funkcjonowanie Polskich Parków Narodowych.

Poznaj bliżej Polskie Parki Narodowe!!!

Poznaj Polskie Parki Narodowe Bliżej przez zabawę

Co w Polskich Parkach Narodowych zaskoczyło Was najbardziej? A gdyby tak... dotrzeć do ukrytych w ich czeluściach ciekawostek, o których dotąd nie słyszeliście? ???? Parki Narodowe skrywają ich wiele!

Możecie poznać je bliżej dzięki wciągającej grze planszowej "Odkrywca Parków Narodowych", którą od listopada 2023 r. znajdziecie w każdym z 23 Parków. 

Oznaczcie odkrywców, z którymi chętnie wybierzecie się do jednego z nich! ☺

Poznaj Polskie Parki Narodowe Bliżej i daj się zaskoczyć

Jeśli wydaje Wam się, że wiecie sporo na temat Polskich Parków Narodowych, to... pobierzcie grę multimedialną "Odkrywca Parków Narodowych" i dajcie się zaskoczyć! ????

Korzystając z niej podczas odwiedzin w wybranych Parkach odkryjecie miejsca niezwykłe, ciekawe gatunki roślin i zwierząt, a przede wszystkim przyjemność obcowania z naturą i poznawania jej bliżej. ☺

Grę znajdziecie w Google Play, Apps Apple, App Gallery oraz w wersji desktop.

Poznaj Polskie Parki Narodowe bliżej

Ruchome wydmy w Słowińskim, a może rysie w Białowieskim i Bieszczadzkim PN, czy bataliony w Biebrzańskim PN? Które skarby natury chcielibyście zobaczyć najbardziej? ???? Każdy z 23 Parków zachwyca swoim unikatowym pięknem i każdy z nich warto poznać bliżej! 

A jeśli potrzebujecie dodatkowej zachęty, to seria filmów Przeżyj to! Polskie Parki Narodowe - YouTube powinna Was przekonać, że warto wyruszyć na te zjawiskowe szlaki! ????

Poznaj Polskie Parki Narodowe i chroń ich bioróżnorodność

Wiecie, dlaczego na terenie Polskich Parków Narodowych można poruszać się wyłącznie wyznaczonymi szlakami i ścieżkami? ???? By chronić bioróżnorodność i naturalne środowisko ich wyjątkowych mieszkańców! Każdy z Parków Narodowych to dom dla zagrożonych wyginięciem gatunków roślin ????, zwierząt ????, grzybów ???? i przyrody nieożywionej  ????‍♂️.

Poznaj Polskie Parki Narodowe Bliżej i dostrzeż ich piękno!

W ramach Projektu POIS.02.04.00-00-0001/15 „Promocja Polskich Parków Narodowych jako marki” w Warszawie, Łodzi i Zabrzu powstały murale przedstawiające faunę i florę 9 z 23 Polskich Parków Narodowych. Po zeskanowaniu znajdujących się na nich kodów QR poznacie rozmaite ciekawostki na temat wybranych Parków! ????

Poznaj Polskie Parki Narodowe i odkrywaj jeszcze więcej!

Czy wiesz, że jednym z celów działalności Parków Narodowych jest edukacja przyrodnicza? ???? Działania edukacyjne ukierunkowane są na pogłębianie wiedzy na temat Parków, szerzenie i rozwijanie wiedzy przyrodniczej, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wrażliwości na piękno i bogactwo natury, a ponadto uzyskanie społecznej akceptacji i zrozumienia dla działań ochronnych prowadzonych na terenie Parków.

Korzystaj z przewodników i materiałów opracowywanych przez Parki Narodowe i odwiedzaj ich ośrodki edukacyjne. To rzetelne źródło wiedzy i informacji na temat tych unikatowych miejsc! ????

Poznaj Polskie Parki Narodowe Bliżej z szacunkiem do ich natury

Jeśli znajdujecie się na terenie wybranego Parku Narodowego, pamiętajcie, by traktować jego naturę z... szacunkiem! Są zachowania, które szkodzą jej mieszkańcom i niszczą ich dom. Używanie otwartego ognia, choćby z najmniejszej kuchenki gazowej, wyrzucanie śmieci, nawet tych biodegradowalnych, zbieranie grzybów, runa leśnego, a nawet zerwanie najmniejszej jagody – wszystko to wpływa negatywnie na ich naturę.

Szanujmy naturalne środowisko tych zjawiskowych miejsc! Zanim ruszycie na szlak, posłuchajcie Żubra w serii animacji przedstawiających "dobre maniery" dla odwiedzających Parki Narodowe.
Odtwórz

Poznaj Polskie Parki Narodowe Bliżej - film promujący

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Polskie Parki Narodowe!